Telefon:
+48 506 845 197

Adres:
Kraków - Małopolska

Tapetowanie Kraków cena

Kwota minimalna 500 zł brutto

Przy dużych inwestycjach, powyżej 200 m2 montaż wyceniam indywidualnie

tapety bez wzorów – flizelinowe, papierowe, winylowe w rolkach 50-70 cm i podobne 50 zł brutto / m2
tapety obiektowe typu Vescom, Vesstige, Newmor 65 zł brutto / m2
fototapety – tapety ze wzorem do łączenia – 65 zł brutto / m2
tapety flokowane, tekstylne, materiałowe 85 zł brutto / m2
Tapetowanie ścian bocznych okien i drzwi doliczamy do powierzchni ściany.
Montaż tapet łazienkowych, w systemie Wet np. ( One Wall Design)  – 650 zł brutto plus 65 zł brutto / m2
Montaż tapet samoprzylepnych (pomieszczenie suche) 65 zł brutto / m2
Zrywanie tapet 30 % do ceny brutto / m2

Ceny zawierają koszty materiałów potrzebnych do przyklejenia tapety, czyli np:
Klej, zabezpieczenia podłogi, papier, taśmy, wałki, narzędzia elektroniczne, nożyki do cięcia.

Dojazd na terenie Krakowa gratis

Dlaczego warto zdecydować się na tapetę w pomieszczeniu?

Tapety mają mnóstwo zalet, przede wszystkim stanowią bardzo dobrą dekorację pomieszczenia, ale również mają dobre parametry użytkowe. Ich wybór jest na tyle duży, że bez większych trudność będzie można znaleźć tę odpowiednią niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone pomieszczenie. Tak naprawdę tapeta to jedne z niewielu materiału, których zastosowanie pozwala uzyskać nieograniczone możliwości kształtowania charakteru wnętrza.

Bez wątpienia dużą zaletą tapet jest także ich szybka aplikacja na ścianie oraz zdolność do maskowania niedoskonałości znajdujących się na powierzchni.

Jak wybrać dobrą tapetę, która będzie estetyczna i trwała przez długi czas?

Tapet na rynku jest naprawdę dużo, różnią się między sobą nie tylko estetyką, ale również materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jak zatem wybrać dobrą tapetę? Nie jest to łatwe, dlatego należy pamiętać o kilku istotnych aspektach, jakimi należy się kierować.

Wybierając tapetę oczywiście w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na estetykę – wzornictwo oraz kolorystykę. W tym przypadku należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami oraz dopasowaniem tapety stylu pomieszczenia (do mebli, zasłon, dywanów itp.). Warto pamiętać, że nawet najlepsza tapeta nie będzie wyglądała dobrze jeżeli nie zostanie idealnie wkomponowana w pomieszczenie.

Nie bez znaczenia przy wyborze tapety jest także to, gdzie się ona znajdzie. Tak naprawdę tapetować można każde pomieszczenie, pamiętając jednak o tym, że w miejscach wilgotnych jak kuchnia, łazienka czy WC należy wybrać jej odpowiedni rodzaj, odporny na oddziaływanie wody i pary wodnej.

W przypadku gładkich ścian odpowiednio przyklejona będzie dobrze wyglądała każda tapeta. Jednak jeżeli na jej powierzchni pojawiają się nierówności, w ich zniwelowaniu będą pomocne mocno wzorzyste tapety, najlepiej o głębokim tłoczeniu. Wybierając odpowiedni typ tapety, należy mieć na uwadze także efekty optyczne. O co tu chodzi? Jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, należy wybierać wzory pionowe, natomiast poziome sprawdzą się wtedy, gdy wizualnie trzeba będzie sprawić, że pomieszczenie powinno wyglądać na mniejsze. Jakie są najczęściej popełniane błędy w tapetowaniu?

Wiele osób decyduje się na samodzielne tapetowanie, co jak się okazuje w niektórych przypadkach, jest błędem. Tapeta, choć w teorii prosta w ułożeniu nie wygląda zbyt estetycznie, a to wszystko jest wynikiem popełnionych błędów. Dla osób nieznających tematu mogą być one błahe, specjalista od tapetowania jednak doskonale wie, że nigdy nie należy ich popełniać, gdy pomieszczenie z nałożoną tapetą ma wyglądać nienagannie.

Przez jakie błędy klejenie tapety nie wchodzi za dobrze? Poważnym błędem jest zakup tapet pochodzących z różnych serii produkcyjnych. Dodatkowo wiele osób decydując się na samodzielne tapetowanie, nie uwzględnia pasowania wzoru przy obliczaniu potrzebnej ilości rolek. Efektem tego jest sytuacja, w której okazuje się, że przy przesunięciu wzoru bryty są dłuższe niż wysokość pomieszczenia. Błędem jest również odjęcie powierzchni okien i drzwi przy obliczaniu potrzebnej ilości tapety. To błąd, ponieważ odcięte kawałki tapety w większości przypadków będą odpadem.

Osoby tapetujące samodzielnie nie wiedzą, że ważne jest wyznaczenie (jeszcze przed rozpoczęciem pracy) na ścianie pionowej linii – to wzdłuż niej będzie przyklejany pierwszy bryt. Bez tej linii może okazać się, że wzór nie będzie się układał prawidłowo, a to z kolei doprowadzi to tego, że tapeta, zamiast zwiększać walory estetyczne pomieszczenia, będzie sprawiała, że zacznie się ono prezentować nieatrakcyjnie, a spędzanie czasu w tym miejscu nie będzie należało do specjalnie przyjemnych.

Jak można uniknąć takich błędów? To naprawdę bardzo proste – wystarczy zadanie tapetowania zlecić specjaliście, który usługę zrealizuje szybko i skutecznie, co najważniejsze jeżeli będzie to profesjonalista, tapeta zostanie położona bezbłędnie.

Jakie są niezbędne narzędzia do profesjonalnego tapetowania? Tapetowanie wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi i materiałów. Decydując się na zlecenie specjaliście położenia tapety, wówczas zleceniodawca nie musi się niczym martwić, wykonawca będzie miał wszystko to, co jest mu potrzebne do pracy.

Co jest niezbędne do tego, by tapeta została położona prawidłowo? Przede wszystkim istotne jest odpowiednie dopasowanie kleju do rodzaju tapety. To istotne do tego, by trzymała się ona na swoim miejscu przez długi czas. Do papierowej tapety sprawdzi się klej uniwersalny, natomiast w pozostałych przypadkach typ substancji klejącej należy dostosować do zaleceń producenta.

Dodatkowo rodzaj tapety powinien być dopasowany do podłoża. Jeżeli jest ono gładkie, wybór jest dowolny, ponieważ każdy typ będzie tu pasował równie dobrze. Problem może się pojawiać przy nierównościach i spękaniach, które mają być przy pomocy tapety zatuszowane. Tu kluczowe znaczenie ma zastosowanie odpowiedniego wzornictwa, które zakryje niechciane mankamenty.

Są w życiu rzeczy, które warto i są takie, które się opłaca…
… i nie zawsze to co warto – się opłaca, nie zawsze to co się opłaca – warto
.

Co jeszcze jest ważne w tapetowaniu?

Każdy specjalista z dziedziny wykańczania pomieszczeń, zanim przystąpi do klejenia tapety, zawsze powinien odpowiednio przygotować podłoże do aplikacji na nim zupełnie nowej ozdoby.

Przygotowanie podłoża do tapetowania może być prostym zadaniem lub bardziej skomplikowanym – ilość i czas pracy uzależnione są zarówno od rodzaju jak i stanu podłoża. Ściany tynkowane i wykonane z płyt gipsowo- kartonowych przed nałożeniem tapety wymagają gruntowania, a czasem także i szpachlowania. W takim przypadku czas tapetowania nieco się wydłuży i nie zakończy tego samego dnia, ponieważ po gruntowaniu należy się powstrzymać przez co najmniej 24 godziny od prowadzenia dalszych prac.

Jeśli tapeta będzie układana w pomieszczeniach wilgotnych, do jej zabezpieczenia i zwiększenia trwałości, ścianę należy odpowiednio zabezpieczyć. Można zastosować do tego wodoszczelną zaprawę lub specjalistyczne preparaty. Wbrew pozorom ściany malowane farbą również potrzebują specjalnego przygotowania, zanim pokryje je tapeta. Powierzchnia powinna zostać odtłuszczona preparatami myjącymi. Jeżeli stosowana była farba olejna, która charakteryzuje się śliską powierzchnią, konieczne jest jej zmatowienie – niezawodnie sprawdzi się tu papier ścierny. A co z kafelkami na ścianie? Jeżeli ma je zastąpić tapeta nie ma innego wyjścia – należy je zbić, a ścianę wyrównać przed tapetowaniem.

Dlaczego wiele osób boi się tapetowania?

Tapeta to szybki sposób na zmianę aranżacji pomieszczenia i to bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych, nawet jeżeli nie robimy tego samodzielnie, a tapetowanie zlecamy specjalistom. Choć tapety stają się coraz popularniejsze, w dalszym ciągu pozostaje spore grono osób, które unikają takiej dekoracji ściennej nawet pomimo tego, że często są zachwyceni ich wzornictwem i fakturami. Skąd się bierze opór przed tapetowaniem? Wynika on przede wszystkim z tego, że wiele osób sądzi, że później tapetę ciężko będzie usunąć, a jej odklejenie będzie się wiązało z uszkodzeniem ściany. To błędne założenie, usuwanie takiej dekoracji jest tylko pozornie skomplikowane. Tapety najłatwiej można usunąć, stosując do tego odpowiednie środki, które można znaleźć w praktycznie każdym markecie budowlanym.

Kolejna kwestia, która wzbudza wątpliwości dotyczące tego, czy tapetowanie to dobry wybór dotyczy jakości tapet. Przeciwnicy tapetowania twierdzą, że są one marnej jakości, gdyż najpopularniejsze modele wykonywane są z papieru. To niesłuszne stwierdzenie, współczesne tapety są wysokiej jakości, solidne, z bardzo długą żywotnością. Dzięki zastosowaniu specjalnych powłok są odporne na działanie wody, a także na niektóre zabrudzenia, a nawet uszkodzenia. Warto jednak pamiętać o tym, żeby na wyborze tapety nie oszczędzać. Najtańsze modele papierowe za kilka czy kilkanaście złotych za rolkę na pewno będą fatalnej jakości. Płacąc nieco więcej, będziemy mogli cieszyć się piękną tapetą w pomieszczeniu przez długie lata.